lek. Alicja Genc

kardiolog

Specjalista przyjmuje w Alfa Clinic w Gdańsku, gdzie możesz umówić się na wizytę zarówno online, jak i telefonicznie.

Umów wizytę onlineUmów wizytę telefonicznie
lek. Alicja Genc

Lek. Alicja Genc to doświadczona kardiolog, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła specjalizację z kardiologii w I Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jest jedną z nielicznych lekarzy w Polsce, którzy zdały europejski egzamin specjalizacyjny European Exam in Core Cardiology. W 2023 roku uzyskała również tytuł certyfikowanego lekarza lipidologa.

Od 2016 roku pracuje w I Klinice Kardiologii UCK, gdzie specjalizuje się w opiece nad pacjentami po zawałach serca oraz z zaburzeniami lipidowymi w Poradni Kardiologicznej. Jej obszar zainteresowań klinicznych obejmuje echokardiografię, leczenie hiperlipidemii, nadciśnienie tętnicze, przewlekły zespół wieńcowy, przewlekłą niewydolność serca, kwalifikację pacjentów do diagnostyki inwazyjnej oraz diagnostykę i leczenie wad zastawkowych serca. Ponadto, jest specjalistką w obserwacji pacjentów po przebytym zespole takotsubo.

Lek. Alicja Genc jest aktywną członkinią Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, w tym Sekcji Echokardiografii, Wad Zastawkowych Serca, Interwencji Sercowo-Naczyniowych i Niewydolności Serca. Ponadto, jest członkinią Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego.

Jest również naukowo zaangażowana w I Klinikę Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie broniła pracę doktorską na temat charakterystyki klinicznej i metod diagnostycznych u pacjentów z zespołem takotsubo. Ponadto, jest autorką publikacji naukowych w renomowanych czasopismach polskich i zagranicznych. Jej praktyka i badania naukowe koncentrują się na różnych aspektach kardiologii, od diagnostyki po leczenie różnorodnych schorzeń serca.

Alicja Genc – ZnanyLekarz.pl
Alfa Clinic

Rejestracja

575 701 602
kontakt@alfa-clinic.pl

Poniedziałek – piątek: 8:00-20:00
Sobota: 9:00-14:00


ALFA CLINIC CENTRUM MEDYCZNE Sp. z o.o.
ul. Gen. Władysława Andersa 20/U1
80-175 Gdańsk


Wskazówki dojazdu:

PARKING KLINIKA

Facebook Instagram Youtube TikTok Linkedin Whatsapp

Wskazówki dojazdu

Nawiguj do Nas

PARKING KLINIKA